چهارشنبه, 22 آذر 1396

آموزش انگولار

آموزش انگولار

آشنایی با فایل های تولیدی Angular-CLI

بررسی فایل های پروژه

یک پروژه ساخته شده توسط خط فرمان انگولار، پایه و اساس پروژه های آزمایشی سریع یا همچنین پیاده سازی راه حل های سازمانی بزرگ است. اولین فایلی که شما باید بررسی کنید فایل README.md است. این فایل حاوی برخی از اطلاعات اولیه در مورد نحوه استفاده از دستورات خط فرمان است. هر زمان که شما می خواهید بیشتر در مورد اینگه چگونه انگولار-CLI کار می کند بدانید، از مخزن Angular-CLI و Wiki بازدید کنید. برخی از این فایل های تولید شده ممکن است برای شما نا آشنا باشند:

پوشه src

برنامه شما در پوشه src زندگی می کند. همه اجزای سازنده(کامپوننت ها)، قالب ها، سبک ها، تصاویر انگولار و هر چیز دیگری که برنامه شما نیاز دارد اینجاست. هر فایل در خارج از این پوشه ها به معنای پشتیبانی از ساختن (building) برنامه شماست.

فایل هدف
app/app.component.{ts,html,css,spec.ts}

یک کامپوننت به نام AppComponent همراه با یک قالب HTML ،CSS و یک یونیت تست ایجاد می کند. این کامپوننت ریشه (root component) آن چیزی است که  به یک صورت درختواره ای از کامپوننت های تو در تو به صورت یک برنامه درخواهد آمد.

app/app.module.ts

یک ماژول به نام AppModule  به عنوان ماژول ریشه ایجاد می کند. درحال ابتدا فقط AppComponent را در بر دارد و به زودی کامپوننت های بیشتری برای تعریف وجود خواهد داشت.

assets/*

یک پوشه است که در آن می توانید تصاویر و هر چیز دیگری که نیاز دارید را قرار داده و هنگامی که برنامه شما شما ساخته می شود آن ها را به صورت کلی کپی کنید.

environments/*

این پوشه شامل یک فایل برای هر یک از محیط های مقصد شماست, هر کدام متغیرهای پیکربندی ساده برای استفاده در برنامه های شما را صادر می کند. فایل های جایگزین خواهد شد  زمانی که برنامه شما ساخته می شود. You might use a different API endpoint for development than you do for production. Or maybe different analytics tokens. Maybe even some mock services. در هر صورت، CLI شما را تحت پوشش قرار می دهد.

favicon.ico

این همان آیکون نوار آدرس مرورگر است که به طور پیش فرض آیکون انگولار است و می توانید آن را تغییر دهید.

index.html

صفحه HTML اصلی است که در زمانی که کسی از سایت شما بازدید می کند ارائه می شود. بسیاری از اوقات شما هرگز نیاز به ویرایش آن ندارید. خط فرمان به صورت خودکار همه فایل های css و js را هنگام ساخت برنامه اضافه می کند. بنابراین شما هرگز نیاز به اضافه کردن هر نوع تگ <script> یا <link> به صورت دستی ندارید.

main.ts

نقطه ورودی اصلی برای برنامه شماست. برنامه را بوسیله JIT compiler کامپایل نموده و ماژول پایه برنامه (AppModule) را برای اجرا در مرورگر راه اندازی (bootstrap) می کند. همچنین شما می توانید از AoT compiler بدون تغییرهیچ کدی و با ارسال پارامتر aot-- به دستور ng build یا ng serve استفاده کنید.

polyfills.ts

مرورگرهای مختلف سطوح مختلف پشتیبانی از استانداردهای وب دارند. Polyfills به عادی سازی آن دسته از تفاوت ها کمک می کند. شما باید با core-js و zone.js بسیار ایمن باشید، اما برای اطلاعات بیشتر راهنمای پشتیبانی از مرورگرها را بررسی کنید.

styles.css

استایل های عمومی شما در این فایل قرار می گیرد. اکثز اوقات و برای نگهداری آسان تر، شما می خواهید که استایل های لوکال در کامپوننت های برنامه داشته باشید، اما استایل هایی که همه برنامه شما تحت تاثیر قرار دهد باید در یک محل مرکزی باشند

test.ts

این نقطه ورودی اصلی برای یونیت تست شما است. این حاوی برخی از پیکربندی ها سفارشی است که ممکن است برای شما ناآشنا باشد، اما نیازی به ویرایش آن ندارید.

tsconfig.json

پیکربندی برای کامپایلر تایپ اسکریپت است.

 در مجموعه آموزش انگولار وب نگار توضیحات کاملی در این مورد خواهیم داشت.

 

فولدر root

پوشه /SRC تنها یکی از اقلام در داخل پوشه ریشه پروژه است. فایل های دیگر جهت ساخت، آزمون، نگهداری، مستندسازی، و استقرار برنامه به شما کمک کند. این فایل ها در پوشه ریشه در کنار SRC قرار دارد.

ادامه دارد...