چهارشنبه, 22 آذر 1396

آموزش انگولار

آموزش انگولار

مهاجرت از SystemJS به Webpack

وب پک

اکوسیستم مدرن جاوااسکریپت به نقطه ای از بلوغ رسیده که در آن برخی از پروژه های در حال تبدیل شدن استاندارد بالفعل هستند. سربازان سابق سیستم های ساخت مانند Grunt و Gulp اولین بار توسط Browserify برای بسته بندی فایل ها برای توزیع به چالش کشیده شدند، اما در حال حاضر WebPack مورد اقبال است.

جالب است که ابزار خط فرمان انگولار (Angular CLI) از SystemJS برای بارگذاری ماژول استفاده می کند. انگولار   CLI یک پروژه رسمی از تیم توسعه انگولار   است. که با هدف کمک به توسعه دهندگان و اتلاف وقت کمتر در راه اندازی یک پروژه ارائه شده است.

این استاندارد داربست بندی(اسکافولدینگ) از یک ابزار موسوم به SystemJS استفاده می کند که این "ماژول لودر پویا" قادر به بارگذاری فرمت های مختلف جاوااسکریپت (ES6، AMD، CommonJS) است. در زمان انتشار نسخه یک بتا 11، تیم انگولار CLI اعلام کرد که برای بارگذاری جاوااسکریپت ها از Webpack به جای SystemJS حرکت کرده است.

ابزار اسکافولدینگ به تازگی منتشر شده توسط پروژه React که متاثر از ابزار Ember CLI است نیز با استفاده از Webpack ارائه می شود.

درست مثل سیستم مدیریت بسته NPM برای محیط سرور Node.js که در حال حاضر به طور پیش فرض برای همه سیستم های مدیریت بسته بندی جاوا اسکریپت استفاده می شود. به نظر می رسد درحال تثبیت  موقعیت خود به عنوان ابزار بسته بندی ماژول بالفعل است.  گذار از SystemJS به Webpack هنوز در حال پیشرفت است، اما این تیم  به دنبال ایجاد تغییر به ساده ترین شکل ممکن است.

از این رو تصمیم گرفتیم در دوره آموزش ویدویی انگولار وب نگار از ابزار وب پک برای موارد آموزش استفاده نماییم.

در هر مرحله ای که به مشکل برخوردید می توانید سوال خود را از طریق آی دی مدیر در کانال تلگرام مطرح نمایید.

آموزش ویدیویی این آموزش در کانال تلگرام قرار می گیرد. شما می توانید ما را از این طریق دنبال کنید و از انتشار قسمت های دیگر مطلع بشید.

 آدرس دانلود دوره آموزشی ما در:  کانال یوتیوب | کانال آپاراتکانال تلگرام

دوره آموزشی رایگان وب پک وب نگار: