چهارشنبه, 22 آذر 1396

آموزش انگولار

آموزش انگولار

برنامه های هیبریدی موبایل (تند زود سریع) - قسمت۱

به نام خدا و با سلام خدمت دوستان و همراهان وب نگار

در این پست یک شروع هیجان انگیز خواهیم داشت... آیا شما وب کار هستید و در آرزوی تولید برنامه های خود بر روی بستر موبایل هستید؟ آیا حال و حوصله یادگیری و هزینه روی اندروید و آی او اس رو ندارید؟ امروز میخواهیم یه آموزش و تست سریع برای شما داشته باشیم. با همون مهارت وبی خودتون می تونید خیلی کارها انجام بدید. امروز می خواهیم با نحوه تولید یک برنامه هیبریدی و اجرای اون در بستر موبایل تجربه جدیدی داشته باشیم.

برای تولید برنامه های موبایل ما چند راه حل داریم،

راه اول این که نیتیو (Native) کار کنیم، یعنی برنامه نویسی اندروید و ios یاد بگیریم و با ابزارهای موجود مانند اندروید استودیو ... اقدام به تولید برنامه های مورد نیاز کنیم،

راه دوم استفاده از فریم ورک های متعدد مانند زامارین یا ری اکت نیتیو یا نیتیو اسکریپ هست که به وب کار ها اجازه میده که با همان دانش وبی خودشون کار کنن و در نهایت خروجی نیتیو بستر موبایلی مورد نظر رو دریافت کنند،

راه سوم فریم ورک های هیبرید هستند که از روش وب ویو استفاده می کنند (مانند آیونیک) که امروز این گزینه رو تست می کنیم. هدف ما از این آموزش سریع، این هست که شما با کلیات تولید یک اپلیکیشن موبایلی هیبرید و کم و کیف اون آشنا بشین.

پس با ما همراه بشید.


 گام اول: nodejs رو نصب کنید. (البته با دستورات زیر می تونید مطمئن بشید که قبلا نصب شده یا نه؟)

گام دوم: با ابزار npm موجود در نود جی اس،در کامند پرامت، آیونیک و کوردوا رو نصب کنید. (این کار ممکنه بسته به سرعت اینترنت شما چند دقیقه ای معطل بشید).

گام سوم:  وقتی نصب تمام شد مطمئن شوید که ابزار کامندلاین آیونیک نصب شده و آماده هست.

گام چهارم:  اگر همه چیز خوب پیش رفته می تونیم با ابزار کامندلاین آیونیک (ionic) یک پروژه بسازیم، ما می توانیم یک پروژه blank یا یکی از قالب های آماده آیونیک رو انتخاب کنیم. مانند (sidemenu یا tabs و ...).

 

گام پنجم: حالا وارد فولدر mytestApp شده و برنامه را اجرا کنید!

 

در این مرحله برنامه درون مرورگر قابل مشاهده است. (معمولا در پورت 8100 اجرا می شود).

مرحله بعد، مروری بر سورس کد و در نهایت استقرار برنامه در بستر موبایل است.

 

 آموزش ویدیویی این آموزش در کانال تلگرام قرار می گیرد. شما می توانید ما را از این طریق دنبال کنید و از انتشار قسمت های دیگر مطلع بشید.

 

آدرس دانلود دوره آموزشی ما در:  کانال یوتیوب | کانال آپاراتکانال تلگرام