چهارشنبه, 22 آذر 1396

آموزش انگولار

آموزش انگولار

برنامه های هیبریدی موبایل (تند زود سریع) - قسمت۳

در برنامه های هیبریدی موبایل (تند زود سریع) - قسمت۱ با نحوه ساخت سریع پروژه آشنا شدیم. و اینک ادامه مسیر...

استقرار در یک دستگاه موبایل

تست کردن برنامه (در مرورگر یا با شبیه ساز) در زمانی که برنامه شما با استفاده از آیونیک در حال توسعه است سریع، آسان و راحت است. اما در نهایت شما باید بر روی یک دستگاه واقعی تست کنید. نه تنها این تنها راه دقیق تست اینکه چگونه برنامه شما رفتار و انجام خواهد داد، بسیاری از افزونه های Ionic Native تنها زمانی کار خواهند کرد که سختافزار واقعی اجرا شوند.

الف) دستگاه های Android

استقرار در یک دستگاه اندرویدی یک روند نسبتا ساده است. اگر شما دارای یک محیط کار توسعه اندروید هستید، آماده هستیم که شروع کنیم.

الزاماتی که باید فراهم کنید

  • کیت توسعه جاوا  (نصب Java Development Kit (JDK) 8 یا نسخه بعد از آن).
  • آندروید استودیو.
  • ابزار  Android SDK tools, platform و component dependencies که از طریق Android Studio’s SDK Manager به روز رسانی شده باشد.

 اجرای برنامه

برای اجرای برنامه، همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که USB debugging و Developer Mode را در دستگاه Android خود فعال کنید. همچنین می توانید گزینه های فعال کردن تنظیمات برنامه نویسان در دستگاه (Enabling On-device Developer Options) را در اسناد اندروید را بررسی کنید. سپس گوشی موبایل خود را از طریق پورت usb به سیستم وصل کنید و دستور  ionic cordova run android --device را در خط فرمان اجرا کنید. به یاد داشته باشید که در این زمان باید به اینترنت دسترسی داشته باشید (همچنین ممکن است به دلیل تحریم ها و برخی محدودیت ها در دسترسی به منابع گوگل از روش ها اتصال مورد نظر استفاده کنید!). این فرایند ممکن است چند دقیقه زمان ببرد.

 

این کار، یک خروجی دیباگ شده از برنامه شما را از نظر آندروید و کد آیونیک می سازد. تبریک می گوییم!  در این لحظه شما شاهد اجرا شدن برنامه تان بر روی گوشی خواهید بود!

 

ساخت (بیلد) محصول نهایی برای ارائه به مخاطبان

برای اجرای یا ساخت برنامه خود برای تولید، اجرا کنید

ionic cordova run android --prod --release
# or
ionic cordova build android --prod --release

 این کد برنامه شما را مینی فای نموده و همچنین هرگونه قابلیت اشکالزدایی را از APK حذف می نماید و این روش به طور کلی در هنگام استقرار یک برنامه در فروشگاه Google Play استفاده می شود.

 

 در هر مرحله ای که به مشکل برخوردید می توانید سوال خود را از طریق آی دی مدیر در کانال تلگرام مطرح نمایید.

آموزش ویدیویی این آموزش در کانال تلگرام قرار می گیرد. شما می توانید ما را از این طریق دنبال کنید و از انتشار قسمت های دیگر مطلع بشید.

 آدرس دانلود دوره آموزشی ما در:  کانال یوتیوب | کانال آپاراتکانال تلگرام