سه شنبه, 26 دی 1396

آموزش وب پک

آموزش وب پک - فصل ۱ قسمت ۳

فصل یک - قسمت سوم آموزش وب پک

 
 

یک برنامه نویس وب به خصوص در حوزه فرانت اند، با چالش ها و فعالیت های متعددی در فرایند ساخت و استقرار نرم افزار روبرو است. انجام این فعالیت ها بسیار زمان بر و انجام آن دقت بالایی می خواهد. همچنین بسیاری از فعالیت ها وجود دارند که فقط در زمان توسعه انجام شده و در زمان استقرار حذف یا با استراتژی متفاوتی انجام می شوند.
هدف ما داشتن ابزاری است که کارهای متعدد فرایند ساخت (باندلرها، خلاصه سازها، فشرده ساز ها، تست، ترانسپایل، بارگزاری پویای ماژول و ...)  که غالبا تکراری و زمانگیر هستند را به صورت خود کار و هوشمند و قابل تنظیم انجام دهد.
محیط های توسعه مختلف، ابزارهای متعددی را برای این گونه موارد تدارک دیده اند از ویژوال استادیو میکروسافت گرفته تا ابزارهای متعدد و مستقل دیگر.
 
خبر خوب این است که در راستای پاسخگویی به نیازهای مطرح شده، ابزارهای متعددی ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد.
در این راستا ابزار های متعددی مانند گرانت، گالپ، uglify و ... وجود دارند که برخی از این مشکلات را حل می کنند. اما این ابزارها هر کدام نقاط ضعف یا کاستی هایی دارند که در اینجا به اختصار به معرفی برخی از این موارد می پردازیم.
 
در این راستا به دو ابزار پر طرفدار و قدیمی به نام گالپ و گرانت اشاره می کنیم. این دو ابزار در واقع تسک رانر هایی مبتنی بر جاوااسکریپت هستند و به عبارتی می توانند برخی فعالیت ها را در فرایند ساخت و بر اساس تنظیمات دلخواه توسعه دهنده انجام دهند.

 

 دوره آموزشی ویدیویی وب پک (webpack) در کانال تلگرام قرار می گیرد. شما می توانید ما را از این طریق دنبال کنید.

 

آدرس دانلود دوره آموزشی ما در:  کانال یوتیوب | کانال آپاراتکانال تلگرام